The Boys, Eric Kripke tarafından Prime Video için hazırlanmış süper kahraman dizisidir. Garth Ennis ve Darick Robertson tarafından yazılan aynı adlı çizgi romana dayanarak hazırlanan dizinin her sezonu, birer saatten oluşan sekiz bölüme sahiptir. The Boys, ülkemizde Amazon Prime Video ’da izlenebilir.

KONUSU

The Boys, süper güçleri olan kişilerin kahraman kabul edildiği ve istedikleri her şeyi elde edebildikleri bir evrende; yozlaşmış süper güçlüleri durdurmaya uğraşan bir grubu anlatıyor. Bu evrende çoğu süper güçlü, kahraman piyasasını yöneten ve onlar üzerinden para kazanan şirket Vought International için çalışıyor.

Dizi boyunca, “halkın seçilmiş kahramanları” olan Seven kahraman grubunu ve ne olursa olsun onları durdurmaya yemin etmiş The Boys grubunu izliyoruz. The Boys grubu, eşinin kayboluşunu Seven’ın liderine bağlayan Billy Butcher tarafından yönetiliyor. Seven grubu ise Homelander isimli dünyanın en güçlü kabul edilen süper kahramanı tarafından yönetiliyor.

Geleneksel süper kahraman dizilerindeki saygın, korkusuz ve her zaman halkın iyiliğini düşünen karakterlerden farklı olarak, dizi kompleksli, egoist ve gösteriş meraklısı karakterler barındırıyor. Dizide süper kahramanların koşulsuz kurtarıcı rolü yerini; PR çalışmalarına, sosyal medya istatistiklerine ve filmlerden kazandıkları paralara odaklanmış karakterlere bırakmış durumda. The Boys, süper kahraman evrenine karanlık, tekinsiz ve farklı bir bakış açısı sunduğu için izlenmeyi hak ediyor.

KARAKTERLER

The Boys

Billy Butcher (Karl Urban)

Kaynak: Prime Video

William “Billy” Butcher, The Boys’ un lideri. Özel kuvvetlerin eski üyesi olan Butcher, strateji konusunda uzman ve dünyanın en güçlü süperine kafa tutabilecek kadar cesur biri. Çok sevdiği karısının kayboluşunda Homelander’ın parmağı olduğunu fark ettiğinden beri hayatının tek amacı süper kahramanları ve Vought şirketini bitirmek. Sert mizaçlı bir adam olsa da kendi grubu için hayatını riske atmaktan asla çekinmez.

Hughie Campbell (Jack Quaid)

Kaynak: Prime Video

Hugh “Hughie” Campbell Jr., Boys grubunun en genç üyesidir. Normal bir hayat sürerken, çok sevdiği süper kahramanlardan birinin “yanlışlıkla” sevgilisini öldürmesi ile hayatı alt üst olmuştur. Tüm üzüntüsünün üzerine şirketin sevgilisinin ölümünü hasır altı etmeye çalışması ile süper kahramanlara iyice bilenmiştir. Butcher’ın gruba katılma teklifine, ilk başta soğuk baksa da giderek gruba ayak uydurmuştur. Hughie, nazik, şefkatli ve zeki biridir; gruba katılmak onu biraz daha agresif ve panik biri yapmıştır.

Mother’s Milk (Laz Alonso)

Kaynak: Prime Video

Marvin T.  Milk, Boys grubunun en eski üyelerinden biridir. Vought şirketinin babasına yaptığı haksızlıktan sonra gruba katılan Milk, aile kurduğunda gruptan ayrılmak zorunda kalmıştır. Butcher’ın ricası ile son bir operasyon için gruba tekrar katılır. Tüm Boys üyeleri arasında en şefkatlisi olan Milk, her gün Homelander’ın ailesine zarar verme ihtimalini göze alarak grup arkadaşlarını yalnız bırakmaz.

Frenchie (Tomer Capon)

Kaynak: Prime Video

Silah kaçakçılığından kiralık katilliğe kadar uzun bir geçmişi olan Boys üyesidir. Süper kahramanların üzerinde kullanılabilecek silahlar geliştirmeye başlaması, onun Boys’a girmesini sağlamıştır. Kimiko’yu bir bodrum katında bulduklarından beri, onunla iletişim kurabilen tek kişidir.

The Female (Karen Fukuhara)

Kaynak: Prime Video

Kimiko Miyashiro, grup tarafından yüksek güvenlik önlemleri alınmış bir bodrum katında tutsak halde bulundu. Kardeşi ile yıllarca maruz kaldıkları istismar ve deneyler yüzünden konuşamıyor. Sonradan süper güçleri olduğu fark edilen Kimiko, iletişim kuramasa da grubun kalıcı bir üyesi haline geldi. Öngörülemez ve sert bir yanı olan Kimiko ile Frenchie’nin ilginç bir dostluğu var.

Seven

Homelander (Antony Starr)

boys
Kaynak: Prime Video

Halkın sevgilisi, Seven grubunun lideri ve yaşayan en güçlü süper kahraman. Görünüşte sevecen, gururlu ve halkı için her şeyi yapabilecek bir adam. Superman’in paralel evrendeki hali olan Homelander, içten içe sevgi açlığı çeken, kendinden başka kimseyi önemsemeyen bir psikopat. Homelander, Superman’in yapabildiği her şeyi yapabilir ancak Homelander’ın laboratuvarda yetiştirilmiş olması empati yeteneğini elinden almış, onu saldırganlaştırmış ve aile sevgisinden yoksun büyümesine neden olmuştur. Bu yüzden halkın onu sevmesi onun için çok önemli.

Queen Maeve (Dominique McElligott)

boys
Kaynak: Prime Video

Margaret, yaşayan en güçlü ikinci süper kahraman ve Starlight gelene kadar Seven grubunun tek kadın üyesidir. Wonder Woman’ın paralel evrendeki hali olan Queen Maeve, Homelander’ın baskılarına maruz kalması yüzünden neredeyse her haksızlığa sessiz kalır. Görünüşte savaşçı ve güçlü olan Queen Maeve; olduğu yere gelebilmek için yardımseverliğini ve ideallerini geride bırakmak zorunda kalmış bir alkoliktir.

Starlight (Erin Moriarty)

Kaynak: Prime Video

Annie January, Seven grubunun en yeni üyelerinden biri. Starlight, idealist ve halka yardım etmeye gönüllü genç bir süper kahraman. İyi niyeti çok az süperde var olan Annie, çocukluk hayali olan Seven grubuna katılıp Deep’in tacizine uğradıktan sonra süper kahramanlık işinin beklediği gibi olmadığını anlar. Hughie ve Starlight, Hughie’nin sevgilisinin ölümünden kısa bir süre sonra tanışırlar. Hughie, Boys’un planları için ona yaklaşmış olsa da zamanla birbirlerine âşık olurlar.

A-Train (Jessie T. Usher)

Kaynak: Prime Video

A-Train, dünyanın en hızlı adamıdır, bu yeteneği onu Seven’a sokmuştur. Flash’ın paralel evrendeki hali olan A-Train, mükemmel insan dış görünüşünün altında; olduğu yeri kaybetme korkusuyla uğraşan şöhret bağımlısı bir sporcudur. Reklam anlaşmalarından birine yetişmeye çalışırken, Hughie’nin sevgilisinin gerçek anlamda içinden geçerek öldürmüştür ancak sonraki tavırları bu olayı çok da umursamadığını göstermiştir.

The Deep (Chace Crawford)

boys
Kaynak: Prime Video

Yedi Denizin Efendisi olarak da bilinen The Deep, tıpkı Aquaman gibi su altında nefes alabilir ve deniz canlıları ile iletişim kurabilir. Şirket onu yakışıklı görüntüsü nedeni ile Seven’a katmıştır. Olgunlaşmamış tavırları, şöhret düşkünlüğü dışında oldukça sığ bir karaktere sahiptir. Su altında nefes almasını sağlayan karnındaki solungaçlardan nefret eder.

Black Noir (Nathan Mitchell)

boys
Kaynak: Prime Video

Black Noir, hakkında en az şey bilinen Seven üyesidir. Sessiz ve esrarengiz tavırları, dövüş sanatlarındaki üstün yeteneği ile Batman’i andırır. Maskesini hiç çıkartmayışı, takım arkadaşlarıyla bile konuşmaması onu daha karanlık biri haline getiriyor. Seven’ın en korkulan üyesidir.

Stormfront (Aya Cash)

boys
Kaynak: Prime Video

Stormfront, en yeni Seven üyesidir. Sosyal medyada çok seviliyor olması Seven’a girmesini kolaylaştırmıştır. Sosyal medyadaki aktifliği, onu gençlerin ilgi odağı yapsa da o bunu ırkçı söylemlerini ve psikopat eğilimlerini gizlemek için bir kılıf olarak kullanıyor. Baskın tavırları ilk başta Homelander’ı rahatsız etse de sonrasında ilginç bir ilişki yaşadılar.

SON NOTLAR

The Boys (2019– ) on IMDb

Rotten Tomatoes : %90

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir