Liste Netflix

Netflix’in En Eğlenceli 6 Yarışma Programı

Hepimiz zaman zaman başka işlerimizle uğraşırken izleyecek bir şeyler arıyoruz, bu yazımızda Netflix ’de yer alan, boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz eğlenceli yarışma programlarını derledik.

1.The Big Flower Fight (2020-)

Yarışma The Big Flower Fight
Kaynak: Netflix

Big Flower Fight, Vic Reeves ve Natasia Demetriou’nun sunduğu çiçekçilik yarışma programı. İngiltere kırsalında çekilen programda, yarışmacıların seçilen temaya bağlı kalarak çiçekten heykeller yapması gerekiyor. Yarışmada böceklerden, yenilebilir tahtlara ve masallardan fırlamış sahneler oluşturmaları istenen sekiz farklı ekip mevcut. Yarışmanın sonunda kazanan, Londra Kraliyet Botanik Bahçesi için çalışma fırsatı buluyor.

Big Flower Fight, karantina şartlarında herkesin kendine ait bir bahçe özlemi çektiği bir zamanda ortaya çıktı. Renkli, sanat dolu ve eğlenceli bir program izlemek isterseniz tam size göre. Sonuç olarak program bize, yarışma için tasarlanmış dev kubbenin altında, rengarenk çiçeklerin arasında hoş bir kaçamak sunuyor.

The Big Flower Fight (2020– ) on IMDb

2. Blow Away (2019-)

Yarışma Blow Away
Kaynak: Netflix

Blown Away, Kanada yapımı cam üfleme yarışması. 10 cam üfleyici, yarışma boyunca verilen konularda cam üfleme sanatındaki hünerlerini gösteriyor. Kazanan, Corning Cam Müzesi’nde eserlerini sergileme hakkı ve 60.000 $ değerinde para ödülü kazanacak.

Cam ustaları ve tasarımcılar tarafından özel olarak düzenlenen yarışma stüdyosunda, 10 yarışmacı rahatça cam üfleyebiliyor. Sanatçıların, cam üflerken yaşadıkları; sıcakla baş etmeye çalışmak veya bitmek üzere olan bir eserin ısıya dayanamayarak kırılması gibi gerçekçi kısımlarda yarışmada yer aldığından izlemeye doyum olmuyor.

Cam sanatçılarının nasıl çalıştığını merak ediyorsanız ve cam üflemenin ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Blown Away hem eğlenceli hem eğitici. Tüm bunlara ek olarak yüksek sıcaklıklardaki cam parçalarının ekip çalışması ile sanat eserlerine dönüşmesini izlemek gerçekten çok şaşırtıcı.

Blown Away (2019– ) on IMDb

3. Crazy Delicios (2020-)

Yarışma Crazy Delicios
Kaynak: Netflix

Crazy Delicious, Carla Hall; Heston Blumenthal ve Niklas Ekstedt’in jüriliğini yaptığı İngiliz yemek yarışması. Sunuculuğu Jayde Adams tarafından yapılan yarışma programında; yarışmacıların yaratıcı, renkli ve farklı yemekler yapması gerekiyor. Yarışma üç turdan oluşuyor. İlk tur, yarışmacılardan ana malzemesi jüri tarafından seçilen yaratıcı bir yemek beklenirken; ikinci tur, seçilen klasik bir yemeğin yarışmacılar tarafından yorumlanması gerekiyor. Finalde ise yarışmacılar tüm bir öğünü baştan yaratıyor.

Yemek yapılan yarışma programlarını sevmeyenler bile bizce Willy Wonka’dan ödünç alınmış gibi duran stüdyoya bayılacaklardır. Ayrıca ortaya çıkan yemekler çilekli tavuk kanatları gibi hiç beklenmedik birleşimlere sahip malzemelerden oluşuyor. Sonuç olarak Crazy Delicious, mutfakta nasıl yaratıcı olunabileceğini gösteren hoş bir yarışma programı olmuş.

Crazy Delicious (2020– ) on IMDb

4. Nailed It!  (2018-)

Yarışma Nailed It!
Kaynak: Netflix

‘’Nailed It!’’ tamamen, Pinteres’te konmuş yemekleri; evlerinde deneyip başarısız olan insanlardan ilham alınmış bir yarışma programı. Bu yarışma programına mutfakla pek arası olmayan yarışmacılar katılıyor. Bu yarışmacılardan, ilk tur şeflerin uzun saatler harcayarak hazırladıkları bir tatlıyı yapmaları beklenirken; final turunda ise koca bir pastayı baştan yapmaları gerekiyor.

Programın eğlenceli konusu, özellikle sunucusu Nicole Byer ve jüri üyesi Jacques Torres tarafından adeta tamamlanmış. İkisinin esprileri ve tatlılıkları da yarışmaya daha eğlenceli bir hava katıyor. Özetle siz de yemek yapmaktan fazla anlamadığınız halde mutfakta eğleniyorsanız, ‘’Nailed It!’’ tam sizlik.

Nailed It! (2018– ) on IMDb

5.Sugar Rush (2018-)

Kaynak: Netflix

Listemizde bir yemek programı daha var. Sugar Rush, usta pastacıların ikili gruplar halinde yarışmalarını ekrana getiriyor. Sunucu Hunter March, tatlı şefleri Candace Nelson ve Adriano Zumbo jüri olarak yarışma programında yer alıyor.

Yarışmacılar ilk ve ikinci turda temalı cupcakeler ve şekerlemeler ile ağızlarımızı sulandırırken, final turunda ilginç pastalar yaparak hepimizi hayal güçlerine hayran bırakıyorlar. Kısacası Rengarenk şekerlemeler ve cupcakeler beni acıktırmaz diyebiliyorsanız Sugar Rush oldukça keyifli bir yarışma programı.

Sugar Rush (2018– ) on IMDb

6.Glow Up (2019-)

Kaynak: Netflix

Glow Up, makyaj sanatçılarının yeteneklerini sergilediği bir yarışma programı. Dominic Skinner ve Val Garland’ın jüriliğini yaptığı yarışmada, sanatçılar her bölüm yüz ve vücut makyajı ile sanatsal yönlerini açığa çıkarıyor.

Her hafta makyaj sanatçılarına yeni görevler veriyorlar. Yarışmacılar kimi haftalar fotoğraf çekimlerine katılırken kimi haftalar da modacıların defilelerinde makyaj sanatçısı olarak çalışıyorlar. Gün sonunda son ikiye kalan makyaj sanatçıları ise seçilen tek makyaj malzemesi ve bir dakika ile düelloya kalıyor.

Sonuç olarak yarışma programı, üç boyutlu şaşırtıcı makyajlar, yarışmacılar arası çekişmeler ve söyleyeceklerini hiç esirgemeyen jüri üyeleri ile izleyiciye bir yarışma programından beklenebilecek her şeyi sunuyor.

Glow Up: Britain's Next Make-Up Star (2019– ) on IMDb

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir