Liste Netflix

Bu Ay Yayınlanacak En İlginç 15 Netflix İçeriği (Mayıs 2021)

1.The Sons of Sam: A Descent Into Darkness (5 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Netflix Sam’in Oğulları: Karanlığa İniş, dört bölümlük mini seri.  Bu belgesel, bir gazetecinin gözünden 70’lerde altı kişiyi vurarak öldüren ve yedi kişiyi de yaralayan seri katil David Berkowitz’in dosyasına odaklanıyor.

Mindhunter dizisini izlediyseniz zaten David Berkowitz’in hikayesini az çok biliyorsunuzdur. David yakalandıktan sonra tüm suçlarını itiraf etti ancak komşusu Sam’in köpeğinin aslında iblis olduğunu ve cinayet işlemesini emrettiğini iddia etti. Sonuçta ömür boyu hapse mahkûm edilen katil, yıllarca filmlere ve dizilere konu oldu. The Sons of Sam: A Descent Into Darkness, tüm bu yaşananları dönemin haberleri ve tanıkları ile izleyiciye sunuyor.

2. Jupiter’s Legacy (7 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Jupiter’in Mirası, 2013 yılında basılan Frank Quitely’nin çizgi roman serisine dayanmakta. Dizi, birinci nesil süper kahramanların dünyayı uzun yıllar koruduktan sonra görevi çocuklarına bırakmasını merkezine alıyor.  Olağanüstü güçlere kavuşan bu gençleri dünyayı uzaylılardan, canavarlardan ve kötü adamlardan korurken izleyeceğiz.

3. Girl From Nowhere 2. Sezon (7 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Girl From Nowhere, okuldan okula transfer olan gizemli bir kızın hikayesini anlatıyor. Her bölüm farklı bir okula geçen Nanno, gittiği tüm okullarda yalanları açığa çıkarırken küçük çaplı kaoslar yaratıyor. Dizi, 2018’de yayınlanan 13 bölümlük ilk sezonun ardından ikinci sezon ile karşımızda olacak.

4. Super Me (8 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Super Me, gerçek ile hayal sınırları arasında dolaşan bir film. Yıllarca başarılı bir senarist olmaya çalışan Sang, yeni aldığı iş işin uykusuz günler geçirirken kabuslarla boğuşmaya başlar. Uyuyabildiğinde ise rüyalarını gerçek hayata taşıyabildiğini fark eder. Hayatını düzene koyarken, gücü başkalarının da dikkatini çekmiştir.

5. Oxygen (12 Mayıs)

Netflix oxygen
Kaynak: Netflix

Oxygen, hava geçirmez bir kapsülde uyanan bir kadının hikayesine 90 dakikasını anlatıyor. Oraya nasıl geldiği veya nasıl kurtulacağı hakkında en ufak bir fikri olmayan genç kadın kurtulabilmek için anılarını hatırlamak zorundadır.

6. Love, Death & Robots  2. Cilt (14 Mayıs)

Netflix Love, Death & Robots
Kaynak: Netflix

Love, Death & Robots, 2019 yılında yayınlanan ve her bölümünde bize farklı dünyaların kapılarını açan bilim kurgu serisi. Bizim de en sevdiğimiz seriler arasında olan dizinin ilk sezon bölümlerini hatırlamak isterseniz yazımıza tıklayabilirsiniz.

https://www.susamuruyaziyor.com/en-iyi-10-love-death-robots-bolumu/

7. Penceredeki Kadın (14 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Amy Adams’ın başrolünde olduğu film A. J. Finn’in aynı adlı eserinden uyarlanmıştır. The Woman in The Window, agorafobik bir psikoloğu merkezine alıyor. New York’ta sadece penceresinden gördükleri ile yetinmek zorunda kalan psikolog, bir suça tanık olduğunda kontrollü hayatı alt üst olur.

8. Move to Heaven (14 Mayıs)

move to heaven
Kaynak: Netflix

Dizi, Asperger sendromlu bir gencin, eski bir mahkûm olan amcası ile olay mahalli temizleme işinde yaşadıklarına anlatıyor. Bu ikili, ölen insanların evlerini temizleyerek, arkalarında bıraktıkları hikayeleri tamamlıyorlar.

9. Bombshell (14 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Bombshell, Fox News’in eski CEO’su olan Roger Ailes’in taciz skandalının ortaya çıkışını anlatıyor. 2016 Yılında kanalda görevli üç cesur kadının yaşananlara karşı sesini çıkartması ile yıllarca süren tacizlerin de detayları ortaya çıkmaya başlıyor.

10. I Am All Girls (14 Mayıs)

Netflix I Am All Girls
Kaynak: Netflix

Bütün Kızlar Adına, 1980’lerde Güney Afrika’da yaşanan insan kaçakçılığı skandalına dayanıyor. Politikacıların da dahil olduğu bu insanlık dramı, bir polis ve insan kaçakçılarını hedef alan bir seri katili kaçakçılara karşı bir araya getiriyor.

11. Haunted 3. Sezon (14 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Gerçek insanların başlarına gelen para normal olayları anlattığı realite programı yeni sezonunda bir malikaneyi, melodiyi ve şeytani bir kediyi anlattığı bölümlerle geri dönüyor.

12. Home (16 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Bir uzaylı ırkı Dünya’yı ele geçirirken ellerinden kaçmayı başaran Tip adlı küçük bir kız ve asi uzaylı Oh’un yolları kesişir. Birbirlerini tanımaya başlayan ikili, Tip’in annesini bulmak için yola çıkarlar.

13. R.I.P.D Rest in Peace Department (16 Mayıs)

Netflix R.I.P.D
Kaynak: Netflix

Ölümsüz polis departmanı için çalışan Roy Pulsifer, sıradan insanlar gibi görünen canavarları yakalamakla görevlidir. Roy ve yeni ortağı Nick tüm yaşamı sona erdirebilecek bir planın varlığını keşfettiklerinde, dünyayı korumak zorunda kalırlar.

14. Fast and Furious Hobbs and Shaw (21 Mayıs)

Netflix fast and furious
Kaynak: Netflix

Eski düşmanlar, Deckard Shaw ve sadık kanun adamı Luke Hobbs dünya nüfusunun yarısını yok edebilecek ölümcül bir patojene sahip kötü adamı durdurmak için birlikte çalışmak zorunda kalırlar.

15. EDEN (27 Mayıs)

Kaynak: Netflix

Robotlar tarafından gizlice büyütülen dünyanın tek kız çocuğu, insanlığın neredeyse yok olduğu bir dönemde hayatta kalmaya çalışır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir